Yağ Yakıcı Yiyecek Ve İçecekler

Yağ Yakıcı Yiyecek Ve İçecekler. Yiyecek ve içecekler ile yağ yakmak birçoğumuz için hayal gibi görünebilir. Ama aslında, yiyecek ve içecekler vücudumuzda yağların daha kolay yakılması ve uzun süreli kilo vermede yardımcı olabilir.

Kolesterol İlaçları Nelerdir

Yağ Yakıcı Yiyecek Ve İçecekler

Yağ Yakıcı Yiyecek Ve İçecekler

Kalsiyumdan Zengin Gıdalar

Yoğurt, süt, peynir kalsiyumdan zengin gıdalardır. Kalsiyumdan zengin bu tür gıdalar yağ hücrelerinde yağ parçalanmasını artırarak vücut için yağ brülörleri olarak çalışırlar. Daha verimli bir şekilde vücut yağ parçalar, daha kolay uzun vadeli kilo vermeyi sağlar. Kalsiyum alımının az olması, kalsitriol hormonunun salgılanmasını uyarır ve daha zor kilo vermenize neden olur.

Lif Oranı Yüksek Gıdalar

Meyveler, tahıllar, sebzeler gibi lüf oranı yüksek gıdalar yağ yakımın da ve uzun süreli kilo vermede önemli rol oynar. Bu besinler gün içinde açlık hissini önler, daha uzun süre tok tutar. Lifli gıdalar aynı zamanda insülin seviyelerinde ani yükselmeleri önlemeye ve vücudun yağ depolama moduna girmesini önler.

Saf Proteinler

Beyaz et, yağsız kırmızı et gibi proteinlerin sindirimi uzun sürer. Ayrıca, yağsız et kilo verme sırasında, kas kütlesini korumak amacıyla Ayrıca, yağsız et kilo kaybı sırasında kas kütlesini korumak için gereken aminoasitleri içerir.

Kafein ve ECGC

Kahvede bulunan kafein, kalp hızını, metabolizmayı artırır ve bu sayede kalori yakımı dolayısı ile yağ yakımı artar. ECGC (Epigallokateşin Gallat) yeşil çayda bulunan bir maddedir sinir sistemi ve beyin aktivitelerini uyarır. Bu aktivite artışı vücutta uzun vadede kalori yakımını artırarak kilo vermeye yardımcı olur. Yapılan bazı çalışmalarda, egzersiz öncesi bu uyarıcıları (kahve, yeşil çay) egzersiz sırasında yağ yakımına ve daha fazla kilo vermeye yardımcı olabileceği gösterilmiştir.

Önerilen Yazı  Kilo Vermek İçin Doğru Beslenme Planı Nasıl Oluşturulur?

İletişim : İnstagram

Yorum yapın