İnternetten Para Kazanma Yolları !

Youtube İle Para Kazanma ;

Günümüzde hemen herkesin günde birer kez de olsa kullandığı YouTube’u bilmeyenimiz yoktur. YouTube’da gördüğünüz videoları izlendikçe içerik üreticisine para kazandırdığını biliyorsunuzdur peki sizlerde YouTube içerik üreterek para kazanmak ister misiniz ? İşte bu serimizde sizlere YouTube para kazanma sanatını anlatmaya çalışacağım YouTube’dan para kazanmak öyle göründüğü gibi kolay değildir YouTube’dan para kazanmak istiyorsanız doğru içeriği doğru kitle ile buluşturmak gerekir. Tabii bunu sağlamak hemen olacak bir şeyi değildir. yeni içerikler ürettikçe hedef kitleniz oluşacak ve abone sayınız üretilen içerik devamlılığı sağlanırsa artacaktır. belirli şartları da sağladıktan sonra sizlerde diğer YouTube içerik üreticileri gibi YouTube’dan gelir elde edebilirsiniz, tabii bu gelir sizin içeriklerinizi kalitesine ve bu iş için ayırdığınız zamana göre değişiklik gösterecektir. YouTube’dan para kazanmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır bu hususlar genel olarak abone sayısı izlenme ve doğal bir içerik üretmektir üretilen içerik doğal olmadığı sürece size hiçbir şekilde kazanç getirmez aksine içeriklerinizi sürekli telif yer ve bu durumda içeriğin hak sahibine ödeme yapmanız gerekecektir öncelikle özgün videolar oluşturarak kendi hedef kitlenizi belirlemek ve sonrasında hedef kitleye uygun içerikler üretmeye ve ürettiğiniz içeriklerde özgünlüğü sağlamaya çalışalım.

Abone sayısı
İşe ilk olarak bir YouTube kanalı açarak başlayınız sonrasında 1000 aboneye ulaşmanız gerekmektedir. 1000 abone ulaşmanız YouTube’da devamlı ve hedef kitleye uygun içerikler üretmekten geçer devamı olmayan içerikler size hiçbir şekilde herhangi bir kazanç getirmez.

İzlenme süresi
Belirli bir hedef kitleye ulaştıran sonra yapmanız gereken en önemli konu izlenme süresidir. YouTube’dan para kazanma için en önemli kriter 4000 saat izlenme şartıdır belirli bir hedef kitlesi olmayan bir kullanıcı kriteri yerine getirmek çok zordu işte bu yüzden belirli bir ilgi alanı belirleyin ve sürekli olarak yeni içerikler üretmeye çalışınız.

Önerilen Yazı  Beyin Cimnastiği Nedir ve Nasıl Yapılır?

Adsense başvurusu
Yukarıdaki ilk 2 maddeyi yerine getirdiniz. 1000 abone ulaştınız ve 4000 saat izlenme yakaladınız ondan sonra yapmanız gereken en önemli husus adsense başvurmaktır 1000 abone ulaşıp 4000 saat izlenme sağladıktan sonra adsense başvurusu yapmak gerekir Google adsense başvurusu için içeriklerinizi inceler eğer içeriklerimiz Özgün Özgün ise 4000 saat izlenme ve 1000 abone şartını yerine getirdiyseniz dip not: Özgün içerik üretin çünkü Özgün içerik üreticileri adsense başvurusu yaparken daha avantajlı durumdadırlar ve adsense başvurularının onaylanma olasılığı çok daha yüksektir

YouTube içerik üreticilerine tavsiyem içerikleri üretirken devamlılık sağlamanız ve ilgi duyduğunuz ilgi alanlarınıza yönelik içerikler paylaşmanız olacaktır devamlılık sağlayın asla pes etmeyin… 

Yorum yapın