Shiba Ne İşe Yarar Shiba Nedir?

Shiba Ne İşe Yarar, Nedir?

Shiba Inu, Ağustos 2020’de “Ryoshi” adlı anonim bir kurucu ile oluşturulan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. SHIB, diğerleri de dahil olmak üzere Ethereum tabanlı bir ERC-20 belirtecidir. SHIB, merkezi olmayan bir topluluk oluşturma deneyi olarak tanımlanmaktadır. Başlangıçta ShibaSwap borsasında listelenen SHIB, Eylül 2021’de birçok borsada listelenecek. 2 Eylül 2021’den itibaren Cointral üzerinden Shiba coinleri Türk Lirası ile satın alınabilir.

Shiba Inu, resmi web sitesinde “Dogecoin katili” olarak lanse ediliyor. Ek olarak, Shiba’nın toplam arzı 1 trilyon ile sınırlandırılmıştır. Bugün dolaşımda yaklaşık 400 milyon SHIB var. Topluluk kullanıcılarına göre SHIB, kısa sürede Dogecoin’i geçmeyi başardı.

Shiba Inu, Dogecoin’den farklı olarak ekosisteme sahip bir platformdur. Topluluğun en güvenilir ekosistemiyle Dogecoin’den daha iyi bir yere gelebileceklerini tahmin ediyorlar. Ayrıca ShibaSwap adlı bir borsaya sahip olan Shiba Inu, bu konuda Dogecoin’in önünde yer alıyor.

Shiba Coin; doğrudan para ile satın alınamayan ve Shiba projesine ait bir tokendir. Büyük bir kripto para birimi satın aldıktan sonra, Shiba Paraları takas yoluyla satın alınabilir. Shiba Coin oldukça değişken bir madeni paradır. 24 saatlik hacim 4.343.445.758 TL’dir. Shiba; bu merkezi olmayan bir topluluk deney projesidir ve simgelerinin %50’si Vitalik Buterin’e gönderilir. Bazıları, kalan yarısının Uniswap havuzunda kilitlendiğini ve anahtarlarının yakıldığını iddia ediyor.

Shiba Özellikleri

Shiba Coin, Doge Coin’i geride bırakmak için piyasaya sürüldü. Merkezi olmayan, kendiliğinden bir proje olarak yaratıldı. Doge Coin Killer, Doge Coin Killer olarak bilinen bir kripto para birimidir. Merkezi olmayan değişim platformu ShibaSwap’ta listelenen ve tanıtılan ilk kripto para birimidir. Toplam Shiba Coin arzının %50’si Uniswap’ta kilitlenir ve anahtarlar atılır ve kalan %50’si yakılır. Bu yol haritasını takip eden ilk proje Shiba’dır.

Önerilen Yazı  Ekonomi Nedir?

Makul günlük işlem hacmi ile Shiba Coins, birden fazla kripto para borsasında işlem görebilir. Büyük kripto para birimlerinin aksine, doğrudan satın alınamayan Shiba Coin, yalnızca belirli kripto para borsalarında işlem görür. Geniş bir kullanıcı tabanına sahip bir kripto para borsasında işlem yaparken istediğiniz zaman para ticareti yapın ve düşük komisyon ödeyin.

Shiba Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılıyor?

Paribu, Binance veya BTC Turk gibi kripto para borsaları Türkiye’de sıklıkla tercih edilir, ancak Shiba Coin’lere öncelik verilemez. Satın alma işlemleri Gate.io üzerinden yapılabilir. Satın alınacak kripto para borsası ile bir hesap açmak, hesaba para aktarmak ve ardından yatırım tutarı için Shiba Coin satın almak için talimat vermek gerekiyor.

Shiba Coins satın almak için önce Bitcoin herhangi bir kripto para borsasından satın alınmalıdır. Daha sonra Shiba Coin ile takas sunan başka bir borsaya transfer teklif edilmeli ve o borsadan Shiba Coin satın alınmalıdır. Bitcoin’e alternatif olarak Shiba Coins, Ethereum veya Tether gibi büyük kripto para birimleri ile satın alınabilir.

Shiba için bir yol haritası arayanlar, güvenlik açıkları olmadığı sürece büyüme olmayacağını bilmelidir. Shiba Coin’in toplam arzının %50’sinden fazlası Vitalik’e gönderiliyor. Shiba Coin, vB yatırımcıları caydırmadığı sürece karlı bir yatırım olmaya devam edecek ve bir yatırım aracı olarak varlığını sürdürecektir. Shiba projesinin büyümesini sağlamak için neler yapılabilir:

  • Influencer’lar Shiba hakkında konuşmalar yaparak Shiba’yı izleyicilerine tanıtabilirler.
  • Borsada listelenenler, Shiba’yı listelemeyi seçebilir veya başkalarını bir topluluk listeleme yarışmasına katılmaya davet edebilir.
  • Pazarlama programları, Shiba projesinin temel büyümesinin sağlanmasına katılabilir ve yardımcı olabilir.
  • Shiba projesini daha güvenli ve şeffaf hale getirmek için yeni fikirler önerilebilir.

Yorum yapın